X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اخبار قرآنی
 

 

نخستین قرآن هوشمند دیجیتالی با سیستم عامل ایرانی 

 

                   

 

به گزارش رسیده از محل برگزاری این دوره از نمایشگاه در مصلای تهران، این قرآن دیجیتال در بخش پژ‍وهش، فناوری و نوآوری در رسانه های دیجیتال این دوره از نمایشگاه برای بازدیدکنندگان معرفی شده است.
قرآن هوشمند دیجیتال به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اردو، اسپانیولی، ترکی استانبولی و روسی ترجمه شده و قرار است طی شش ماه آینده تکمیل و پس از رونمایی به بازار عرضه شود.

طراحی این قرآن هوشمند توسط گروه مخترعان «نوین مهر» از یک سال پیش آغاز شده است و «احسان خزایی» بخش محتوایی و «امیر محب علی ن‍ژاد» بخش نرم افزار و سخت افزار آن را طراحی کرده اند.

براساس این گزارش، ترجمه فارسی توسط 2 مترجم و 11 ترجمه به زبان های مختلف و تفسیرهای نمونه، المیزان، تسنیم و مجمع البیان در نخستین قرآن هوشمند دیجیتالی قابل دسترسی است.

آموزش قرائت قرآن، نماز و مناسک حج، آشنایی با کتب مذهبی (نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احادیث پیامبر(ص)، ائمه(ع) و کتب آموزشی)، پخش اذان های صبح، ظهر و مغرب در اوقات شرعی از قابلیت های این قرآن است.

استفاده از صفحه لمسی برای تکرار قرائت و ترجمه صوتی و پخش صدا در بلندگو و گوشی از قابلیت های این قرآن دیجیتال است.

نخستین قرآن هوشمند 11 زبانه که به صورت لمسی قابل استفاده است، قرار است با قیمتی معادل 30 هزار تومان به بازار عرضه شود.

طراحان قرآن دیجیتال با نظرسنجی کتبی از بازدیدکنندگان چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال، برای
بهره مندی از نظرات آنان در تکمیل و عرضه هرچه بهتر این قرآن به بازار تلاش خواهند کرد.نوشته شده در تاریخ جمعه 23 مهر 1389 توسط سراج
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ